ESA Kombat - O čem to je

 
 

Cílem vzdušného souboje ESA je vrtulí přeseknout soupeřovu stuhu a uhájit po dobu souboje tu vlastní.  Přestože existují podrobná pravidla ESA kombatu s veškerými technickými parametry, naše létání je ještě podstatně jednodušší:


  1. 1.Bezpečnost - létá se pouze ve vymezeném prostoru před piloty, kdo tento prostor opustí, nebo jinak ohrozí sebe, spoluletce, či nedejbože přihlížející je okamžitě z boje vyloučen. Silně doporučujeme použití helem.


  1. 2. Letadla jsou polomakety strojů z II. sv. války, osazeny přibližně stejnými komponenty (baterie, vrtule, motory) pro dosažení podobných výkonnostních vlastností.  S výbavou poradí Pepík Balcar +420 602 624 203


  1. 3.Stuha za letadlem je 10 m dlouhá a 1 cm široká z krepového papíru. Konec stuhy je označen krátkým “konečkem” ze stuhy jiné barvy.


  1. 4.Každý souboj trvá 5 minut. Po této době si letadla, která dolétala až do konce zkontrolují vlastní stuhu.  Je-li neporušená, náleží pilotovi 1 bod. Potvrzené sestřely (letadlo doveze stuhu soupeře na křídle až dolů) jsou honorovány 3 body za každou stuhu.  Letadla, která měla v průběhu boje vynucené přistání, nemohou zpět do vzduchu.  Vyjímku tvoří nepodařené starty, které mohou být rozhodčím povoleny, pokud to neohrozí bezpečnost účastníků.


  1. 5.Bojujeme o hvězdičky.  Každý účastník sletu obdrží jednu hvězdičku.  Vítěz sletu obdrží navíc 4 hvězdiček, druhý v pořadí 3 hvězdičky a třetí 1 hvězdičku. 


  1. 6.Celkové výsledky jsou vyhlášeny po odečtení tří nejhorších výsledků každého pilota z celé sezony. Výsledky budou publikovány na těchto stránkách.

8. října 2011